LEROS BYLINNÁ MOUDROST A HARMONIE OD 1954

Jsme tradiční český výrobce zabývající se výkupem a zpracováním bylin, ze kterých připravujeme bylinné čaje, kosmetiku, sirupy a další výrobky. Již 60 let vykupujeme a zpracováváme byliny tak, aby si uchovaly své zázračné vlastnosti. Rozumíme bylinkám a vnímáme jejich zázračný klid a harmonii, jež se dokáže promítnout i do produktů, které z nich připravujeme. Byliny nakupujeme od prověřených dodavatelů a od malých domácích pěstitelů, prostřednictvím našich vlastních výkupen. Ročně zpracujeme okolo 400 tun bylin. Díky naší vlastní laboratoři a oddělní kvality máme velmi silnou kompetenci v testování kvality a obsahu účinných látek v našich bylinkách.

Naše čaje jsou čistě přírodní a mají jako jedny z mála na trhu tu nejvyšší farmaceutickou kvalitu (registraci ze státního úřadu pro kontrolu léčiv). Stavíme na vlastních recepturách, na jejichž vývoji spolupracujeme s PharmDr. Janem Martinem, Ph.D.

Naše kosmetika má 100% přírodní složení garantované certifikátem CPK a CPK BIO. Vyrábíme jí ručně v malých dávkách a bylinky v ní používáme jako aktivní látky a jako součást funkční vonné kompozice. Stavíme na vlastních recepturách, které kombinují tradiční receptury s netradičními ingrediencemi a zajímavými texturami.

Příroda je pro nás zdrojem léčivé síly a harmonie bez které bychom nemohli existovat. Snažíme se proto stále hledat nové cesty díky kterým můžeme fungovat šetrněji a udržitelněji. Všechny naše přebaly jsou vyrobeny z papíru bez plastové svařitelné vrstvy. Přebaly tak můžete jednoduše zrecyklovat. Čajové sáčky se šňůrkou a visačkou, jsou vyrobené z čistě přírodního materiálu. Čajový sáček tak můžete po použití kompostovat. Postupně nahrazujeme celofán na krabičkách a přecházíme na krabičky uzavřené papírovým zámkem. Většina našich čajů je nově vyráběna na zbrusu nových linkách metodou uzlík & uzlík bez sponky.